Názorná ukázka, že s výtečným nápadem může na výbornou fungovat cokoli
Honza Slívka nám autorsky zraje jako víno, takže mu odpustím i ten aprílový žertík s chystáním další lákavé knihy v mých oblíbených fialových barvičkách. I v Zombiekarnaci se však Jiří Arbe Miňovský notně vyřádil a já tu obálku jednoduše žeru. Barevně i nápaditě je bez přehánění úchvatná.
Zombie-apokalypsa nastala již přede dvěma lety. Mrtvoly jsou rychlé, hladové a téměř nezničitelné. Malá skupinka uprchlíků z Prahy vyráží na beznadějnou cestu k Severnímu moři. Záhady kolem nemrtvých jim nedávají spát. Na poslední chvíli unikají před jistou smrtí a nacházejí útočiště v podivné vesnici přeživších. Místní znají ty správné odpovědi, avšak sami skrývají až příliš mnoho odporných tajemství. Kolem krouží neznámý dravec a zem rozechvívá dunivý příval Hordy.
Honza Slívka znovu dokazuje, že umí udržet příběh, skvěle si hrát s českým jazykem, pojmout popisy tak, že vás baví, a i když má kniha 440 stran, není důvod se vysokého čísla bát. Akce a postavy vás chytnou a nepustí. Máte pocit, že zombíci jsou všude na jedno brdo? Tak Zombiekarnace vás vyvede z omylu a zapojí i jistou dávku nadpřirozena. Neotřelé nápady, skvělé dialogy, promyšlené akce a důmyslné zvraty - tak přesně tohle všechno a mnohem víc na vás při čtení čeká.
Na závěr potěším fanoušky audioknih, Zombiekarnace je k mání i v této verzi. Má přes 11 hodin a Miroslav Černý ji čte fantasticky. Tohle není klasické zombie postapo, na které jste zvyklí z béčkových filmů. Tady nejde jen o to bezhlavě kosit vymatlané stvůry. I když mi právě pozadí zrodu a vůbec samotného fungování zombíků připadalo až moc překombinované, stejně chválím originální nápad i pozadí příběhu a čtení jsem si užila na maximum.
PS: Nepřestávám věřit, že se Honza vrhne i na nějakou tu čistokrevnou erotiku, neb to by bylo neskutečné por...terno jsem chtěla říct! I v Zombiekarnaci se dočkáme dvou vášnivějších scén a je to úplně tak akorát pro osvěžení.
4,5*
Vydalo nakladatelství Epocha v roce 2026


Žádné komentáře:
Okomentovat
Každý komentář velmi potěší, i kdyby to byl obyčejný smajlík. Díky za Váš čas :)